Jesteś tutaj

Polska goraco oczekuje wizyty Prezydenta Chin Pana Xi Jinping

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda zapowiedział we wtorek 14.06.2016 podczas gali AgroLigi, że z prezydentem Chińskiej Republiki Ludowej Panem Xi Jinpingiem będzie chciał rozmawiać w Warszawie o zwiększeniu eksportu polskiej żywności do Chin. "Polska żywność jest w stanie podbić świat" - dodał prezydent.

Prezydent Xi przybędzie do Polski w niedzielę (19.06);  wizyta zakończy się we wtorek.(21.06). Przewidziane sa umowy dotyczące rynku owoców i warzyw, a także kontynyowane mają być rozmowy dotyczace rynku mięsnego.

"To wielki rynek zbytu, na którym mam nadzieję, że znajdzie się miejsce jak największe dla polskiej żywności, która - w moim najgłębszym przekonaniu - jest w stanie podbić świat" - powiedział prezydent. Dodał, że polska żywność jest produkowana dobrze, bezpiecznie, jest zdrowa. "Wierzę, że na wielu rynkach światowych zostanie doceniona" - zaznaczył.

"Produkcja rolna, ten ogromny polski rynek, to także kwestia naszego bezpieczeństwa, podstawowego, egzystencjonalnego, bezpieczeństwa żywieniowego i można śmiało powiedzieć, że to państwo jesteście tego bezpieczeństwa strażnikami" - powiedział prezydent zwracając się do tegorocznych laureatów AgroLigi.

PAP